Vidiecka usadlosť založená na princípe FengShiu – nízkoenergetická stavba

Nízkoenergetický dom - vidiecka usadlosť Čítaj dalej »

Naša projekčná kancelária bola oslovená klientom na vypracovanie projektovej dokumentácie rodinného domu založeného na princípe FengShui. Klientka má pozitívny vzťah k prírode, ktorý sa odzrkadľuje na dispozícií a celkovom vzhľade stavby. Informácie o stavbe: Lokalita: Borinka pri Bratislave, okres Stupava Druh stavby: nízkoenergetický dom Nadmorská výška: 263 m n. m. Orientácia: vstup je orientovaný na severovýchod Podlahová plocha: 113,8 m² Vetranie: riadené vetranie  - rekuperačná jednotka Zdroj: krbová vložka, nízkoteplotné vykurovanie Predpokladaný dátum výstavby: 2014 – 2015 Požiadavky klienta: vypracovanie návrhu s ohľadom na zásady FengShui použitie prírodných stavebných materiálov veľkorysejšia kuchynská časť pre spoločné varenie so známymi a rodinou vzhľad domu prevedený vo vidieckom štýle Architektonické riešenie: Prístup k navrhovanému objektu  je vo výraznom svahovitom teréne, ale samotný pozemok je rovinatý. Navrhovaný objekt je dvojpodlažný, má pôdorysný tvar obdĺžnika, so vstupom orientovaným na severovýchod. Na 1. nadzemnom podlaží sa nachádza zádverie, šatník, technická miestnosť, spálňa rodičov s vlastnou kúpeľňou,... Čítaj ďalej »

Nízkoenergetický ekologický dom – Spišský Hrhov

Pohľad na vstupnú bránu Čítaj dalej »

Informácie o stavbe: Lokalita: Spišský Hrhov, Okres Levoča Druh stavby: Drevostavba Nadmorská výška: 450 m n. m. Orientácia: Vstup z južnej strany, záhrada orientovaná na západ Podlahová plocha: 179,75 m² Obostavaný objem: 1565,30 m³ Vetranie: Prirodzené otvorovými konštrukciami Zdroj: Krbová vložka, kotol na pelety s elektrickým dohrevom, solárne panely Predpokladaný dátum výstavby: 2014 Požiadavky klienta: vypracovanie projektu na stavebné povolenie klient mal jasnú predstavu o veľkosti a tvare domu dominantou domu malo byť výstupné dvojramenné schodisko Architektonické riešenie: Stavebný pozemok bol vhodne vybraný v novootvorenej lokalite pre výstavbu v Spišskom Hrhove. Je v mierne svahovitom teréne s maximálnym prevýšením po celej dĺžke do 1,5 metra. Má obdĺžnikový tvar a stavba je na ňom osadená päť metrov od prístupovej cesty. Na danú lokalitu nebolo vypracované žiadne územné regulatíva. Navrhovaný dom má tvar štvorca s troma vystupujúcimi (segmentami) časťami orientovanými na južnú stranu. Je jednopodlažný s obytným podkrovím. Vstup je umiestnený centrálne... Čítaj ďalej »

Rekreačná chata – Bindt

Pohľad z ulice na terasu Čítaj dalej »

Informácie o stavbe: Lokalita: Obec Hnilčík, časť Bindt Druh stavby: Murovaná stavba Nadmorská výška: 640 m n. m. Orientácia: Vstup zo severozápadnej strany, záhrada orientovaná na juhozápad Podlahová plocha: 79,80 m² Obostavaný objem: 176,25 m³ Vetranie: Prirodzené otvorovými konštrukciami Zdroj: Krbová vložka, elektrický bojler, solárne panely Dátum výstavby: 2013 Požiadavky klienta: vypracovanie projektu na stavebné povolenie pôvodným zámerom bola rekonštrukcia jestvujúcej chaty (pre zlý technický stav bola stavba odstránená) navrhnúť kompaktnú rekreačnú chatu pre štvorčlennú rodinu so spálňou pre rodičov umiestnenú na prízemí prepojenie denných miestností z okolitou prírodou zapadnutie do rázu dediny Architektonické riešenie: Ako už bolo spomenuté, pôvodným zámerom bola rekonštrukcia vyše 100-ročnej drevenej chaty. Pri obhliadke sa zistilo, že strešná konštrukcia je zdravá, bez známok hniloby a napadnutia škodcami. Obvodové steny drevenice boli omietnuté z oboch strán a miestami boli znaky jemného vlhnutia (to sa prisudzovalo zlému vetraniu, dlhodobému nevyužívaniu objektu a absencie hydroizolácie). Pri rekonštrukcii sa... Čítaj ďalej »