Hnedý priemyselný park Krompachy

Hnedý priemyselný park Krompachy Čítaj dalej »

Naša projekčná kancelária bola oslovená na spracovanie projektu hnedého priemyselného parku v Krompachoch. Jedná sa o zastavanú plochu budov rozprestierajúcich sa na ploche 2,1 ha, ktorá bude slúžiť pre strojársky a elektrotechnický priemysel so zameraním na typ ľahkého priemyslu, montáže a skladové prevádzky. Riešená priemyselná časť  sa nachádza pri brehu rieky Hornád a jej vstup je rovnako orientovaný ako vstup do priemyselnej časti SEZ. Informácie o stavbe: Lokalita: Mesto Krompachy, okres Spišská Nová Ves Druh stavby: priemyselné stavby Nadmorská výška: 448 m n. m. Plocha areálu: cca 2,1 ha tento projekt je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja Predpokladaný dátum výstavby: 2014 Požiadavky klienta: vypracovanie návrhu vizualizácií hnedého priemyselného parku v Krompachoch celkový vzhľad a spracovanie Cieľom projektu je zlepšiť podmienky pre rozvoj podnikania a zamestnanosti v priemyselnej zóne mesta a v samotnom meste Krompachy. Projekt finančne podporil Európsky fond regionálneho rozvoja. Premyslený park bude pozostávať z piatich stavebných objektov... Čítaj ďalej »

Hasičská zbrojnica Hrabušice

Informácie o stavbe: Lokalita: Harichovce Druh stavby: murovaná stavba Nadmorská výška: 548 m n. m. Orientácia: Výjazd vozidiel z juhozápadnej strany Zastavaná plocha: 310,08 m² Obostavaný priestor: 1932,75 m³ Úžitková plocha: 441,70 m² Dátum výstavby: 2008 Požiadavky investora: Vypracovanie projektu na stavebné povolenie a realizáciu stavby Zabezpečiť dodržanie stanovených štandardov vybavenosti hasičskej zbrojnice Zvýšiť energetickú efektívnosť prevádzky hasičskej zbrojnice Skvalitniť podmienky výkonu DHZ zakúpením vybavenia a pracovných prostriedkov Tento projekt sa realizoval s podporou Európskej únie Architektonické riešenie: Stav pred rekonštrukciou: Hasičská zbrojnica je jednopodlažný, nepodpivničený objekt s plochou pultovou strechou. Má obdĺžnikový pôdorys s prístavkom veže na sušenie hadíc. Obvodové murivo je tehlové. Stropy hasičskej zbrojnice sú z prefabrikovaných stropných panelov, v zadnej prístavbe z hurdisových dosiek uložených do oceľových profilov. Krytina je z falcovaných plechových tabúľ. Navrhované riešenie Rekonštrukcia a prístavba je zameraná najmä na zníženie energetickej náročnosti prevádzky, životné prostredie, úpravu okolia a rozšírenie objektu tak, aby... Čítaj ďalej »

Hasičská zbrojnica Mníšek nad Hnilcom

Pohľad na čelnú fasádu Čítaj dalej »

Informácie o stavbe: Lokalita: Mníšek nad Hnilcom Druh stavby: Murovaná stavba Nadmorská výška: 419 m n. m. Orientácia: Výjazd vozidiel zo severnej a východnej strany Zastavaná plocha: 341,83 m² Obostavaný priestor: 2762,75 m³ Úžitková plocha: 491,77 m² Dátum výstavby: 2008 Požiadavky investora: Vypracovanie projektu na stavebné povolenie a realizáciu stavby Zabezpečiť dodržanie stanovených štandardov vybavenosti hasičskej zbrojnice Zvýšiť energetickú efektívnosť prevádzky hasičskej zbrojnice Skvalitniť podmienky výkonu DHZ zakúpením vybavenia a pracovných prostriedkov Tento projekt sa realizoval s podporou Európskej únie Architektonické riešenie: Stav pred rekonštrukciou : Dobrovoľný hasičský zbor v Mníšku nad Hnilcom vznikol v roku 1878 a má dlhoročnú tradíciu. Hasičská zbrojnica je dvojpodlažný, podpivničený objekt, so sedlovou strechou s valbami a krytinou z azbestových šablón. Vystavaný bol približne pred dvesto rokmi v jednoduchom účelovom štýle. Pivnice sú kamenné s klenbami a masívnymi múrmi, pričom obvodové múry stien sú taktiež kamenné, alebo tehlové prekladané kameňom. Stropná konštrukcia medzi podlažiami je... Čítaj ďalej »