Interiérový dizajn

Navrhujeme bytové i nebytové interiéry, kde kladieme dôraz na funkčnosť a estetiku, uhladenosť daného priestoru. Ponúkame naším klientom splniť si sen o ich vysnenom bývaní a pretvárame ho do reality. Naším cieľom je vytvoriť priestor, v ktorom sa majiteľ bude cítiť príjemne a svojím usporiadaním mu bude slúžiť. Riešením návrhu interiéru sa vyhnete možným chybám a problémom, vymýšľame riešenia tak, aby nič neostalo na náhodu, počnúc od zamerania skutkového stavu až po vyhotovenia interiérovej dokumentácie. Nenechajte sa obmedzovať zlou dispozíciou priestoru, ale priestor si prispôsobte svojím potrebám.

Interiér viacgeneračného domu

Celkoví pohľad na obývaciu zónu Čítaj dalej »

Klient nás zavolal do viacgeneračného trojposchodového domu, kde riešeným priestorom malo byť najvyššie podlažie s možnosťou vybudovania samostatnej bytovej jednotky so spoločným výstupným schodiskom. Priestor slúžil ako nočná časť pre najmladšiu generáciu s vlastnou kúpeľňou. Požiadavkou klienta bol moderný vzhľad, s pastelovo ladenou farebnou škálou stien určený pre dve osoby. Riešený interiér sa týkal obývacej izby, chodby, spálne, kuchyne a pracovne. Vstupná chodba: Vstupnú chodbu tvorila podesta schodiska, ktorá sa oddelí od schodiskového priestoru posuvným dverným zaskleným systémom. Chodba slúži ako centrálny vstup, ktorý prepája jednotlivé miestnosti. V ľavej časti od výstupného schodiska je navrhnutá drevená polička, ukotvená do steny na odkladanie kľúčov a drobností. Osvetlenie miestností bude zabezpečené štvorcovým stropným svietidlom. Steny sú navrhnuté v svetložltom odtieni, ktoré farebne prepájajú jednotlivé miestnosti. Vo všetkých miestnostiach je navrhnutá drevená plávajúca podlaha. Jestvujúce zárubne sa nahradia novými drevenými zárubňami s dverným krídlom a presklenou výplňou. Obývacia izba: Je to najväčšia izba... Čítaj ďalej »

Návrh interiéru mezonetového bytu

Pohľad na akvárium Čítaj dalej »

Ako čerstvý majiteľ nás klient  zavolal do mezonetového bytu nachádzajúcom sa v panelovom dome, s prosbou návrhu zmeny vstupnej chodby s výstupným schodiskom a obývacej časti, ktorej súčasťou malo byť aj mohutné akvárium. Vstupná chodba: Základnou myšlienkou bolo navrhnúť schodisko, ktoré by opticky nepôsobilo robustne a obmedzujúco, ale priestor by pojímalo (prepájalo) s pocitom vzdušnosti. Preto sme sa rozhodli dané schodisko navrhnúť ako samonosné, upnuté zľava do nosnej steny prostredníctvom bočnice, ktorá prenáša väčšiu časť zaťaženia do nosného múru. Zábradlie je navrhnuté tyčové s vrchným dreveným madlom osadeným na nerezových stĺpikoch. Pod schodiskom je navrhnutá vešiaková stena so zaveseným botníkom a držiakom na dáždniky. Oproti nej je situované zrkadlo, umiestnené medzi dvojicou kúpeľňových dverí. Stropné trámy budú pri vstupe do bytu čiastočne zakryté sadrokartónom s osadenými bodovými svetlami s chrómovým olemovaním. Obývacia izba: Hlavnú dominantu obývacej izby tvorí mohutné akvárium, umiestnené pri nosnom múre. Kvôli jeho veľkej hmotnosti mohlo byť... Čítaj ďalej »

Interiér kuchyne a návrh schodiska – Košice okolie

Pohľad od terasy Čítaj dalej »

Klient nás zavolal do novostavby rodinného domu s prosbou o vhodné navrhnutie kuchynskej linky vo vidieckom (country) štýle a možnosti skrášlenia výstupného schodiska nachádzajúcom sa v priestore chodby. Kuchynská linka s jedálenskou častou: Klient mal predstavu o vzhľade kuchynskej linky, ktorá by bola prevedená vo vidieckom štýle s použitím kombinácie dreva a nepálenej tehly. Súčastou kuchynskej linky má byť aj vybudovaný kuchynský pracovný ostrovček s možnosťou uloženia sezónnych plodín. Kuchynská linka začína pri vstupných dverách do technickej miestnosti, kde bude vybudovaná deliacia priečka z nepálených tehál. Za ňou nasleduje potravinová skriňa so vstavanou chladničkou a následne pracovná časť s úložným priestorom. Vstavané spotrebiče sú prispôsobené vzhľadu navrhovanej linky. Pod kuchynským oknom, ktoré je orientované do záhrady sa nachádza dvojdrez so vstavaným výsuvným odpadkovým košom. Pracovný ostrovček je umiestnený 1,2 m od pracovnej dosky a pozostáva zo skrinky na uloženie potravín a zo strany jedálenského stola skrinky na riad. Nad pracovným... Čítaj ďalej »

Návrh interiéru rodinného domu – Košice okolie

Pohľad na relaxačnú zónu Čítaj dalej »

Klient nás zavolal do zrekonštruovaného rodinného domu, kde riešeným priestorom malo byť prvé nadzemné podlažie. Daný priestor prešiel skoršou rekonštrukciou, no nastal čas zmeny. Riešeným priestorom bola spoločenská “obývacia” izba, spálňa a detská izba, ktorá zmení svoju funkciu na pracovňu. Klient nemal jasnú predstavu aký štýl pracovne sa k nemu hodí, ale s manželkou sa spolu zhodli, že spálňa bude ladená do fialovej farby a podlahy v celom podlaží budú jednotné. Spoločenská izba má slúžiť na občasné stretnutie rodiny počas sviatkov, osláv a na jej tvorbu sme mali voľnú ruku. Pracovňa: Požiadavkou klienta pri návrhu pracovne bolo vytvorenie dostatočne veľkého úložného priestoru na dokumenty a knihy. Pracovňa je ladená do anglického štýlu s prevládajúcou kombináciou masívneho dreveného nábytku a otvorených policových skríň. Pôvodné jednokrídlové vstupné dvere do pracovne sa vybúrajú a nahradia dvojkrídlovými so smerom otvárania do pracovne. Po vstupe sa na ľavej strane nachádza policový systém so zabudovaným výduchom... Čítaj ďalej »

Návrh kuchynskej linky v bytovom dome

Pohľad na varnú zónu a zónu na umývanie Čítaj dalej »

Klient nás oslovil so žiadosťou vypracovania návrhu kuchynskej linky so zameraním na funkčnosť, praktickosť, jednoduchý vzhľad a pritom moderný design. Jestvujúca kuchynská linka bola umiestnením a tvarom v poriadku, ale chýbali jej pracovné miesta na prípravu a servírovanie jedla. Na linke boli vyložené zbytočné spotrebiče, ktoré svojou veľkosťou uberali už aj tak z malej pracovnej plochy, preto sa v návrhu uvažovalo so zabudovanými spotrebičmi a skrinkami s plnými výsuvmi pre uskladnenie kuchynského riadu a potravín. Kuchynská linka s jedálenskou časťou Navrhnutá kuchynská linka je typu paralelnej kuchyne, kde sa na pravej strane nachádza potravinová policová skriňa s troma zásuvkovými výsuvmi, chladnička a dodatočná pracovná plocha s úložným priestorom na kuchynské hrnce. Pri návrhu sa myslelo aj na možnosť, že chladnička (ktorá je samostatne stojaca) sa neskoršie vymení za vstavanú s tým, že sa na danom mieste dobuduje ďalšia skriňa, ktorá bude korešpondovať s potravinovou. Na ľavej strane sa nachádza zóna... Čítaj ďalej »

Kompletný interiér a exteriér rodinného domu v Lučivnej

Pohľad na pracovňu od vstupných dverí Čítaj dalej »

  Majiteľka nás oslovila so žiadosťou vypracovania kompletného interiérového dizajnu v rozostavanej novostavbe rodinného domu. Rodinný dom sa nachádza v obci Lučivná. Je to dvojpodlažná stavba s obytným podkrovím, osadená v svahovitom teréne postupne sa zvyšujúcom od hlavnej cesty. V prízemnom podlaží sa nachádza garážový priestor s exteriérovým výstupným betónovým schodiskom osadeným z pravej strany, cez ktoré sa dostaneme k hlavnému vstupu. Nadzemné podlažie tvorí dennú časť, ktorá je prepojená so záhradou a nočnú časť tvorí zobytnené podkrovie s dvoma terasovými balkónmi. Klientka mala predstavu elegantného moderného bývania s jednoduchými líniami a použitím prírodných materiálov bez výrazne farebných prvkov v priestore. Zádverie: Nachádza sa nadzemnom podlaží s elegantným vstupom tvoreným stĺpmi. Na ľavej strane je navrhnutý botník so sedacou častou. Oproti sa nachádza vstavaná skriňa delená na tri časti s motívom kontúry stromu. Podlahová plocha je na celom prízemí navrhnutá z keramických dlaždíc, kvôli elektrickému rohožovému vykurovaniu. Strop je navrhnutý ako tvarovaný sadrokartónový podhľad s osadenými bodovými svetlami a v strede s centrálnym... Čítaj ďalej »

Návrh interiéru rodinného domu Košice

Pohľad na sedaciu časť Čítaj dalej »

Klientka nás zavolala do novostavby rodinného domu ktorý sa nachádza v užšom centre Košíc, kde riešeným priestor sa nachádza na prízemnej časti, ktorú tvorí obývacia izba spojená s kuchyňou a zádverím. Požiadavkou klientky bolo vytvorenie interiéru v koloniálnom štýle, použitím sklobetónových tvárnic v zádverí a tmavou drevenou podlahou. Vstupná chodba/zádverie: Do vstupnej chodby sa dostaneme cez exteriérovú terasu prepojenú s malým dvorom. Tá slúži ako centrálny vstup do domu a prepája obývaciu časť nachádzajúcu sa na ľavej strane a zabudovaným samostatným šatníkom. Samostatný chodbový priestor je dosť úzky a preto na pravej strane od vstupných dverí je navrhnutá úzka botníková skrinka a oproti nej je navrhnutý vstavaný šatník oddelený od chodby posuvným dverami a vybavený vstavanou skriňou. Osvetlenie chodby a vstavaného šatníka je navrhnuté stropným svietidlo v chodby a bodovými svietidlami v šatníku. Na ľavo od vstupných dverí sa dostaneme do obývacej zóny. Obývacia zóna: Je to najväčší priestor celého... Čítaj ďalej »